Jak rozdělit pokoj?

Potřebujete rozdělit pokoj a nevíte jak? Přečtěte si tipy společnosti Bematech
Kvalitních informací, rad a nápadů je stále nedostatek. 

V současné době se velmi často u našich zákazníků setkáváme s potřebou rozdělit ať už bytové nebo komerční prostory dle konkrétního účelu využití jejich jednotlivých částí.

Možností pro rozdělení prostoru je velké množství. Mezi klasické varianty patří nejrůznější typy příček a dělících stěn. Některé však pro nás mohou být z důvodu nezbytných stavebních úprav, nedostatku prostoru, uchycení pevných částí konstrukce nebo vzniklého zatížení nevyhovující.  V takovémto případě pak hledáme netradiční způsoby, které by odpovídaly přesně našim potřebám a požadavkům.

Způsob rozdělení prostoru doporučujeme řešit vždy pro jeden konkrétní případ a na začátku definovat jasné zadání. To by mělo obsahovat  co od rozdělení prostoru očekáváte, jakou má rozdělení plnit funkci a účel a jaká jsou vaše přání. Na základě těchto informací je pak možné hledat relevantní řešení.

Společnost Bematech je předním českým výrobcem dekorativní stínící techniky. Na základě praktických zkušeností bychom vám rádi představili i netradiční způsoby využití některých našich produktů. Využití pro rozdělení prostoru je právě jeden z nich.

Za tímto účelem jsou nejčastěji využívány panelové (japonské) posuvné stěny, vertikální žaluzie nebo závěsy.

Výhodou všech výše uvedených systémů je velmi snadná montáž, jednoduchost, funkčnost, a to i při velkých rozměrech.

Pojďme si tedy jednotlivé systémy krátce přiblížit.

Panelové posuvné stěny (japonské závěsy)
Jedná se o vertikální interiérové stínění. Jejich výhodou je zejména vysoká variabilita. Můžeme je použít nejen jako stínící prvek, ale také k rozdělení prostor, místo dveří k vestavěným skříním nebo k zakrytí výklenku.
Jednotlivé panely jsou k hornímu hliníkovému profilu nejčastěji uchyceny suchým zipem, což umožnuje jejich snadnou výměnu.
Současná kolekce látek Bematech nabízí pro panelové posuvné stěny širokou škálu materiálů i jejich barevného provedení.
 
Vertikální žaluzie
Vertikální žaluzie jsou velmi často využívány ve veřejných nebo komerčních prostotách. Jejich výhodou je, vedle výše uvedeného, velmi snadná údržba, možnost využití i pro tvarově atypické prostory, horizontální nebo vertikální oblouky.
Dle materiálu ze kterého jsou  jednotlivé lamely vyrobeny rozlišujeme vertikální žaluzie látkové a vertikální žaluzie plastové.
Látkové vertikální žaluzie nabízí širší kolekci materiálů a barevného provedení.
Plastové lamely jsou vyráběny z kvalitního PVC materiálu, který je omyvatelný. Tento prvek je tedy vhodný i do prostor, kde je kladený důraz na sterilitu. Současná kolekce lamel firmy Bematech zahrnuje i lamely s antibakteriální povrchovou úpravou.

Závěsy
Jedná se o jeden z nejstarších prvků stínící techniky. Závěsy bývají velmi často využívány také jako částečná tepelná izolace, k tlumení hluku nebo pouze jako dekorace v interiéru. Pro dokonalé zatemnění jsou zatemňovací závěsy ideální, inspirujte se tipy na závěsy a prohlédněte si dekorační látky.

Své dotazy nám můžete zaslat na e-mail poptavky@bematech.cz, případně nás můžete kontaktovat na tel. čísle +420 566 502 402.

Věříme, že díky dlouhodobému vývoji a našim zkušenostem jsme schopni nabídnout vám řešení šité přímo na míru.