Vzdělávání zaměstnanců na Akademii ES-SO

Neustálý rozvoj, vzdělávání v oboru, sledování trendů a inovace jsou základními kameny úspěchu v každém odvětví, a to platí dvojnásob v dynamickém světě stínící techniky. Ve společnosti Bematech se věnujeme rozvoji našich zaměstnanců, a proto náš tým absolvoval prestižní vzdělávací program "Smart Solar Shading Advisor" Akademie ES-SO (European Solar Shading Organization). Tento program nejenže rozšířil naše znalosti, ale přinesl nám i prestižní certifikaci, umožňující poskytovat kvalifikované poradenství v oblasti inteligentního stínění. Jako certifikovaní poradci ES-SO dokážeme přizpůsobit řešení individuálním potřebám a požadavkům, ať už se jedná o komerční budovy či stínění pro rezidenční objekty. Můžete se tak spolehnout na naši odbornost zaštítěnou značkou kvality "SMART SOLAR SHADING". 
 

Hlavní témata vzdělávacího programu

 
Vzdělávací program poskytl našim specialistům důležité znalosti o tom, jak může inteligentní stínění aktivně přispět k minimalizaci energetické náročnosti budov, zvýšení kvality vnitřního klimatu a dosáhnout tím optimálního tepelného a světelného komfortu v budovách. Tímto směrem se ubírá i vývoj našich produktů, a proto je důležité, aby náš tým disponoval nejnovějšími informacemi, trendy a osvědčenými postupy z oboru.


Program se detailně věnoval solárnímu záření a jeho regulaci, což je klíčové pro návrh účinných stínících systémů. Naši specialisté se naučili, jak různé typy látek a skel ovlivňují transmisi, odraz a absorpci slunečního záření, jak provést správné výpočty i v závislosti na typu použitého skla, a také jak správně kombinovat stínicí prvky, aby bylo dosaženo maximální efektivity využívání energetických zdrojů a při správné kombinaci různých vlastností stínící techniky nebyla potřeba klimatizace

S nově nabytými znalostmi je náš tým specialistů schopen navrhnout komplexní řešení přizpůsobené specifickým potřebám jakéhokoli prostoru, které odpovídá představám o designu, ale bude efektivní i z hlediska energetické účinnosti a pohodlí.

Naše specialistka a absolventka vzdělávacího programu Karolína Mullie poznamenává: Díky programu jsem získala komplexnější pohled na souvislosti mezi teorií a praxí v oblasti stínění. Teď jsem schopná nabízet naše produkty a služby s hlubším pochopením jejich přínosů pro udržitelnost a environmentální přínosy.
 

Estetika, funkčnost a zdravější prostředí 

 

S ohledem na aktuální výzvy spojené se změnou klimatu, naše výrobky, jako jsou látkové rolety, nejenže přispívají k estetice a funkčnosti, ale také se aktivně podílejí na tvorbě zdravějšího a chladnějšího prostředí. V Bematechu sdílíme vášeň pro udržitelný rozvoj a představujeme si budoucnost, v níž se stínící technika stává neodmyslitelnou součástí architektonických návrhů, podporující zdravější, energeticky úspornější a harmoničtější životní prostředí. 

Věděli jste, že inteligentním zastíněním prostor snižujeme tepelné zisky, šetříme energii a minimalizujeme uhlíkovou stopu?

 
  • Budovy jsou dnes v Evropě největšími spotřebiteli energie a představují 40 % spotřeby energie a 36 % emisí skleníkových plynů. Inteligentní nebo dynamická stínicí technika může emise CO2 snížit až o 100 milionů tun a ušetřit tím až 285 miliard eur. Do roku 2050 by to představovalo potenciální úsporu energie, potřebnou pro chlazení budov, až ve výši 60 % (Vědecká studie společnosti Guidehouse [1] .
  • Oteplování budov lze interiérovým stíněním redukovat i v teplejších oblastech a pokoje s interiérovým stíněním ochladit až o 8-13°C (BBSA case study).
  • Množství slunečního záření má vliv na naši náladu a produktivitu. Bylo prokázáno, že mentální funkce a paměť byly o 10-25 % lepší a pobyty v nemocnici o 8,5 % kratší u osob, které měly dostatek slunečního svitu.
  • Pro každý prostor je důležitý správný výběr jednotlivých materiálů stínění. Při nevhodné konfiguraci může dojít k oslňování a snížit tím vizuální komfort v interiéru. Abyste předešli zbytečným nepříjemnostem, je ideální výběr a nákup stínění konzultovat s odborníkem.
 

Zajímáte se o inovace ve stínicí technice nebo máte zájem o inteligentní stínění, které bude pracovat pro vás a vaše prostory?
 Obraťte se na nás a my vám rádi poskytneme podrobné informace a připravíme nabídku šitou na míru vašim potřebám.

KONTAKTUJTE naše specialisty, kteří vám budou s radostí k dispozici.