Zatemňovací rolety: poručte světlu i teplu

Závěsy, žaluzie i klasické rolety skryjí místnost před zraky zvědavých sousedů a poskytnou zároveň příjemný stín. Osvěžující spánek, poutavou přednášku či napínavý film si však nejlépe vychutnáte v naprosté tmě. A právě zde přicházejí ke slovu speciální zatemňovací rolety, které nedají šanci ani jedinému paprsku slunce.

PROČ ZATEMŇOVACÍ ROLETY?

Závěsy a standardní rolety bývají vyrobeny z poloprůsvitných látek, které poskytují dostatek soukromí a v domácnosti vykouzlí uklidňující přítmí. Přímému slunečnímu svitu však většinou odolat nedovedou a nejednoho spáče tak po ránu budí paprsky slunce deroucí se přes zatažené závěsy. Podobnou zkušenost mívají také majitelé žaluzií, které světlo propouštějí mezi lamelami.


Zatemňovací rolety pomáhají tento problém odstranit – jsou vyrobeny ze speciální neprůsvitné tkaniny, která navíc odráží sluneční světlo. Díky tomu si užijete skutečně kvalitní spánek třeba i v pravé poledne. Další nespornou výhodou těchto rolet je tepelná a hluková izolace, která vám pomůže dosáhnout příjemnějších podmínek ke spánku i nižší energetické náročnosti bydlení.

Výběr stínění by měl odpovídat také místnosti, v níž ho chcete instalovat. Pro své unikátní vlastnosti jsou zatemňovací rolety do oken (či na dveře) ideální volbou zejména pro ložnice, ale také různé konferenční místnosti, přednáškové sály či nemocnice.

Z JAKÝCH TYPŮ ZATEMŇOVACÍCH ROLET DO OKEN MŮŽETE VYBÍRAT?

K dostání je hned několik variant zatemnění oken – venkovní zatemňovací rolety využijete při stínění kancelářských budov, v podkrovních prostorách pak uvítáte zatemňovací rolety do střešních oken, které lze instalovat pod různými úhly.


Samostatnou kapitolou jsou řešení interiérová. Pro dokonalý blackout efekt doporučujeme využít vnitřní zatemňovací roletu se zipovým systémem, například zatemňovací systém X-BLOCK. Ten díky vodicím lištám zajistí až 100% zatemnění místnosti, což uvítáte nejen po náročné noční směně. Praktickou vychytávkou jsou rovněž zatemňovací rolety do oken bez vrtání, které jsou oblíbené pro jejich snadnou instalaci. Všechny zatemňovací systémy lze ovládat buď manuálně za pomocí kliky či řetízku, nebo s využitím motoru. Nejmodernější řešení pak nabízí možnost ovládání pomocí centrálního systému domu či smartphonu.
interiérové rolety Twintex v kuchyni

KDYŽ PŘECI JEN DÁVÁTE PŘEDNOST TROŠE TOHO SVĚTLA

Naprostá temnota však nemusí vyhovovat každému – milovníci prosluněných bytů či brzkého ranního vstávání tak možná sáhnou raději po některé z klasických látkových rolet, které průnik tepla a světla do interiéru pouze regulují a zároveň vytvářejí v prostoru příjemnou akustiku.
 

TIP! Zajímavou alternativou mohou být interiérové rolety Twintex (zvané také „rolety den a noc“), jež kombinují výhody zatemňujících rolet s možností regulace vpouštěného světla typickou pro žaluzie.


Zaujala vás Bematech stínicí technika? Najděte nejbližšího prodejce ve vašem okolí, rád s vámi profesionálně zkonzultuje vaše potřeby a najde pro vás řešení na míru.