O SPOLEČNOSTI BEMATECH

 

Jsme přední evropský výrobce vnitřní stínicí techniky s více jak 28letou tradicí. Specializujeme se především na výrobu látkových rolet, dřevěných žaluzií, římských rolet, závěsů, panelových stěn a speciálních stínicích systémů. Vlastní výzkum a vývoj, v rámci něhož se zaměřujeme primárně na látkové rolety a stínění pro velké plochy, je přesně to, co značku odlišuje od ostatních. Když jsme začínali, obor výroby stínicí techniky v podstatě neexistoval a v architektuře se na stínění téměř nebral ohled. Pořádali jsme školení a celkově seznamovali zdejší prostředí se znalostmi v oboru i technickými možnostmi.

Dnes už jsou stínicí prvky součástí projektů – hrají velkou roli v propustnosti tepla a v energetických výpočtech a v neposlední řadě tvoří doplněk interiéru. S tím se pojí i rostoucí požadavky na design, kvalitu, přizpůsobení architektonickým záměrům a multifunkčnosti. Nyní se pyšníme světovým patentem, technologií ZOOMTECH®, která zamezuje prohýbání navíjecí trubky a deformaci látky rolet ve velkých šířkách. Další novinkou jsou nové systémy BLIND BLOCK a BLIND BOX s kazetou 85, vhodné i pro skrytou instalaci do stropů a podhledů.


SPOLEHLIVÝ PARTNER PRO VAŠE PROJEKTY

Vítěz R+T Innovation Award 2024
Vítěz R+T Innovation Award 2024
Patentovaná technologie ZOOMTECH® získala zlaté ocenění R+T Innovation Award 2024
Vlastní výzkum a vývoj
Vlastní výzkum a vývoj
Odlišujeme se vlastním výzkumem a vývojem a jsme držitelem patentů pro stínicí systémy
Zakázková řešení projektů
Zakázková řešení projektů
Provádíme speciální aplikace a zakázková řešení projektů pro naše partnery
Specializace výroby
Specializace výroby
V rámci našeho výzkumu a vývoje se primárně zaměřujeme na látkové rolety a stínění pro velké a atypické plochy
Exkluzivní kolekce látek
Exkluzivní kolekce látek
Vybírat u nás můžete z více než 670 typů látek v několika exkluzivních kolekcích

DŮRAZ NA DETAIL A ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

 
Díky rostoucím požadavkům na kvalitu a design výrobků se zaměřujeme i na nejmenší detaily, a stejně tak na budoucnost, kterou zanecháme dalším generacím. Z tohoto důvodu soustavně zdokonalujeme, modernizujeme a zefektivňujeme výrobní procesy a snižujeme jejich energetickou náročnost. Spotřebu energií se snažíme krýt z obnovitelných zdrojů. Používáme převážně ekologicky vyráběné a zpracovávané materiály, které získáváme hlavně lokálně, čímž se minimalizuje nutnost letecké přepravy mající drastický dopad na životní prostředí.

Hliník, plasty, papír a obalové materiály jsou využívány s maximální efektivitou a zbytky jsou recyklovány. Naše výrobky zároveň pomáhají optimalizovat využití přírodních zdrojů jako je světlo a teplo, čímž se stávají aktivním prvkem v úspoře energie a jsou tak skvělým doplňkem úsporných domů. V minulém roce jsme na střechu firmy nechali umístit solární panely, které se tak staly dalším z mnoha způsobů, kterými každým dnem přis

AKTIVNÍ ČLEN ES-SO 

 

BEMATECH je hrdým členem European Solar Shading Organization (ES-SO), významné evropské neziskové organizace zastřešující profesionály v oblasti stínící techniky. 

ES-SO se zasazuje o to, aby stínící technika byla uznávána jako udržitelné a energeticky efektivní řešení, klíčové pro prevenci přehřívání budov a optimalizaci využití denního světla. V souladu s cílem EU dosáhnout do roku 2050 klimaticky neutrální Evropy, spolupracuje s politiky a odborníky na formulaci strategií, které zdůrazňují důležitost stínění pro budoucnost stavebnictví. Se sídlem v srdci Evropy, v Bruselu, je ES-SO v ideální pozici ovlivňovat energetickou politiku a přinášet inovativní přístupy v oblasti stínění, které nejen zlepšují kvalitu života, ale také přispívají k udržitelnější budoucnosti.

Naše členství v ES-SO je odrazem našeho závazku k udržitelnosti a energetické efektivitě, a umožňuje nám být na čele inovací v našem oboru. Společně se zasazujeme o udržitelný rozvoj a budoucnost, v níž je stínicí technika neodmyslitelnou součástí architektonických návrhů, podporující zdravější, energeticky úspornější a harmoničtější životní prostředí.

Technologie ZOOMTECH® získala zlato na R+T Innovation Awards

S nadšením a hrdostí oznamujeme, že naše rodinná firma získala zlato za inovaci s naší technologií ZOOMTECH® na veletrhu R+T Stuttgart 2024, který je světovou událostí pro oblast rolet, vrat/bran a systémů slunečního stínění. Toto ocenění je výsledkem naší vášně pro inovace a prvotřídní kvalitu v oboru stínění. Velký dík a uznání patří celému našemu týmu za jejich neúnavnou práci a odhodlání při vývoji této revoluční technologie, a to vše za vědecké podpory prof. Miroslava Vořechovského z Fakulty stavební VUT v Brně. Děkujeme každému, kdo nám pomáhal a věřil v nás na naší cestě k inovacím. 
 
Více o Innovation Awards 2024

 

Staňte se součástí týmu BEMATECH

 

Připojte se k našemu týmu a rozvíjejte svou kariéru ve společnosti BEMATECH, kde inovace a kvalita jdou ruku v ruce s osobním růstem a profesním rozvojem. Aktuální příležitosti pro připojení se k našemu dynamickému kolektivu najdete v sekci KARIÉRA.

Nenašli jste pozici, o kterou máte zájem? Nezoufejte! Jsme vždy otevřeni novým talentům a nápadům. Zašlete nám svůj životopis na VERONIKA.ROTHOVA@BEMATECH.EU nebo zavolejte na +420 778 787 172.
 

Více o volných pozicích

 


NAHLÉDNĚTE DO ZÁKULISÍ NAŠÍ SPOLEČNOSTI

Společně tvoříme produkty, které definují současné i budoucí trendy v oblasti stínící techniky. 
Připojte se k nám na virtuální prohlídce a staňte se součástí našeho příběhu!

Staňte se naším
B2B partnerem

 
Chci se stát partnerem

Adresa
BEMATECH s.r.o
Košíkov 76
595 01 Velká Bíteš
Česká republika 

E-mailová adresa
info@bematech.cz 
 
Telefon
+420 567 774 477

Chcete se dozvědět více o našich službách a produktech?

Neváhejte nás kontaktovat. 
Mám zájem o konzultaci

Jak šel čas

1994
 • založení společnosti BEMATECH v Brně
1996-98
 • prodej rolet a inovativních fasádních systémů
 • nový sklad komponentů v průmyslové zóně ve Velké Bíteši (u dálnice D1, exit 162)
2000-03
 • výstavba dílny, vytvoření technického týmu a nákup strojů pro výrobu rolet
 • zahájení vlastní výroby látkových rolet a vytvoření exkluzivní prodejní sítě v rámci České a Slovenské republiky
 • zahájení vlastní výroby římských rolet, vertikálních žaluzií a panelových posuvných stěn
2004-06
 • nová kolekce a vývoj rolet pro široké rozměry
 • zahájena výroba rolet do střešních oken a systému pro horizontální stínění
2008-09
 • otevření nové výrobní haly o velikosti 2000m² a spuštění distribuční sítě v Belgii
 • expanze do Francie, Německa, Rakouska a Švýcarska
2011-12
 • nová linka pro výrobu záclon a římských rolet až do šíře 4200 mm
 • rozšíření budovy o dodatečnou výrobní plochu 2200m² a představení novinek pro stropní stínění ( SYSKY a XSKY)
2013-15
 • nová výrobní linka se špičkovou technologií s 2D řezáním na skle až do šíře 6000 mm
 • lakovací linka se špičkovou technologií pro výrobu dřevěných žaluzií, stropní stínění se zipovým systémem až do 5800 mm šířky
2016-18
 • oslava 20letého výročí založení společnosti a představení exkluzivní designové kolekce dřevěných žaluzií BeOne, BeWood a BeNoble až do šíře 4200 mm
 • představení designových řad PURE a INFINITY pro látkové rolety, dále zaměřeno na vertikální integraci a vývoj speciálních komponent
 • kolekce FUSION s technologií latexového potisku byla vytvořena ve spolupráci s designéry, potisk tkanin probíhá přímo v naší fabrice
2019-20
 • vynález technologie ZOOMTECH, která kompenzuje průhyb navíjecí hřídele, představení 6-ti dílné kolekce látek MASTER
 • založení Akademie ZOOMTECH a vývoj strojů se špičkovou technologií pro produkci minimalistických rolet
2021
 • vývoj patentované technologie ZOOMTECH®, plná digitalizace výroby a cílení na nejnižší emise CO2, expanze do zámoří
2044
 • oslava 50-ti let firmy BEMATECH