Hliníkové pergoly

Pergoly Brustor

Místo určené pro setkání s přáteli a relaxaci je v dnešní době stejně důležité jako útulný interiér a bezpečí domova. Hliníkové hergoly k domu a do zahrady jsou také souhrnně označovány termínem Outdoor Living. Důraz u tohoto výrobku je kladený zejména na funkčnost, design a komfort užívání.

Moderní hliníkové pergoly jsou určeny nejen jako samostatně stojící prvek do vaší zahrady, ale také k zastínění terasy vašeho bytu a domu. Současně mohou být využívány pro komerční prostory. Pergoly z hliníku jsou vyráběny v několika variantách, které se navzájem liší způsobem provedení střešní části pergoly nebo možností a způsobem instalace doplňkových prvků (např. bočních screenových rolet). Dle požadavků zákazníka dodává Bematech hliníkové pergoly na míru.

  • Funkčnost
  • Design
  • Komfort užívání

Spustit fotogalerii

Ovládání pergoly

Střešní prvky i všechny volitelné doplňky jsou ovládány dálkově řízenými motory. Manuální ovládání u tohoto systému není možné.

Jednotlivé způsoby montáže hliníkových pergol

Instalace je možná jako samostatně stojící prvek nebo fixace na stěnu domu. V případě překročení maximálních rozměrů pro zvolený systém, nabízíme jejich sdružení. Montáž pergoly je poměrně náročná a vyžaduje předchozí zkušenosti z praxe. Pokud se tedy rozhodnete pro námi dodávanou pergolu, doporučujeme využít služeb odborné montážní firmy. Na vyžádání vám rádi poskytneme kontakt na našeho obchodního partnera ve vašem regionu.

Hliníkové pergoly se stahovací střechou a naklápěcími lamelami

Kostru hliníkové pergoly tvoří vždy hliníková konstrukce, která je doplněna dle konkrétního typu různými variantami střešního zastínění. Můžete si vybrat hned z několika způsobů zastínění střechy. Nejčastěji jsou pro zajištění ochrany proti slunci a dešti využívány hliníkové lamely s automaticky nastavitelným otáčením o 150°. Průchod slunečních paprsků regulujeme jejich naklápěním. Střešní lamely nabízíme v šířce 160 a 210mm.
 
Další možností je zastínění střechy pomocí baldachýnu. U této varianty lze celou látku shrnout na jednu stranu střechy. To nám umožní užívat si plně slunečních paprsků bez jakéhokoliv omezení. Výběr látky na pergolu je možný z široké kolekce materiálů. Nabízíme velmi kvalitní, stálobarevné látky.

Barevné provedení pergoly

Základní konstrukce hotové pergoly z hliníku včetně střešních lamel je standardně nabízena ve dvou barevných provedeních, a to v bílé a šedé barvě s texturou. Za příplatek je možné lakování do odstínů RAL.
 
Odvod vody je zajištěn po obvodu střechy do vertikálních sloupků.

Další volitelné doplňky pergol

Dle vašich představ a požadavků je možné doplnit hliníkovou pergolu o boční screenové rolety. Některé systémy umožňují integraci rolet přímo dovnitř rámu. U jiných je nutná jejich montáž pod rám. Boční zastínění pergoly je větru odolné a ve staženém stavu může fungovat také jako síť proti hmyzu. Pro udržení kontaktu s okolím může být do látky krytého posezení vsazeno okno z průhledné čiré folie. Složení látek je kombinace PVC materiálu a skelného vlákna.
 
Volitelný je dále dešťový a sněhový senzor, který při dešti automaticky naklopí lamely do polohy zavřeno, při sněžení do polohy otevřeno. Tento prvek vám zajistí ochranu vybavení umístěného uvnitř zahradní pergoly proti dešti a ochranu lamel proti poškození nadměrným zatížením střechy váhou sněhu.
 
Často je společně s pergolou dodáváno i přídavné topné těleso, díky kterému období pro užívání venkovního posezení výrazně prodloužíte. Dodávané těleso má příkon 2000W a vždy se používá jedno těleso pro jeden modul.
 
Pro zvýšení komfortu užívání může být systém doplněn LED osvětlením v jednotlivých lamelách nebo po obvodu rámu. Kromě bílého osvětlení je možnost LED osvětlení RGB, které je možné instalovat do rámu nebo lamel v šířce 210mm.

Ceník pergol

Cena hliníkových pergol je vždy kalkulována individuálně na míru, dle výběru systému, přesného provedení a použitých komponentů.

Technická specifikace

Max. šířka: až 4000mm
Max. délka: až 7000mm
Max. výška. až 3000mm

Přehled jednotlivých typů pergol:

B200/B200XL

  • nejluxusnější produkty z řady Brustor Outdoor Living
  • možnost integrace bočních rolet do rámu systému

B150/B150XL

  • pergola s lamelovou střechou
  • uchycení bočních rolet pod rám systému

B300

  • střešní zastínění pomocí baldachýnu
Máte zájem o naše produkty? Neváhejte se nám ozvat, zpracujeme Vám nabídku zdarma
Nabídka zdarma