Látkové rolety

Látkové rolety pro vaše okna

Jedná se o vysoce funkční, léty prověřený, jednoduchý stínicí prvek. Díky široké kolekci látek je vhodný pro všechny styly bydlení. Možnosti využití látkových rolet do oken jsou téměř neomezené. Lze žádat rolety do střešních oken, rolety na balkon nebo pro zastínění kolmých ploch. Standardní textilní rolety jsou určeny do interiéru, nejběžněji klienti využívají rolety do ložnice nebo obývacího pokoje.

Rolety splní očekávání i nejnáročnějších zákazníků.

  • Funkčnost
  • Jednoduchost
  • Design

Katalog lamel a látek
Lamely a látky

Spustit fotogalerii

Ovládání látkových rolet

Látkové rolety je možné ovládat řetízkem, pružinou, klikou nebo motoricky.
Motorizace je využívána zejména pro zvýšení komfortu ovládání nebo u rolet velkých rozměrů. Výběr vhodného typu motoru umožní jeho aplikaci v rámci inteligentního systému řízení v domě. Pro elektrické ovládání lze navíc systém doplnit i sluneční automatikou, která dle intenzity sledovaného faktoru vydá pokyn pro stažení nebo vytažení rolet.
 
Kromě standardních variant ovládání nabízíme i tzv. sdružení rolet. Tento systém umožňuje ovládání až tří rolet jedním pohonem. Jednotlivé rolety jsou navzájem propojeny sdružovacím mechanizmem. K vytahování a stahování všech sdružených rolet dochází současně. Výhodou je použití pouze jednoho pohonu pro více rolet a minimalizace nezbytně nutné mezery mezi látkami.
 
Nově nabízíme i sdružení rolet pod úhly 0-45°a 0-90°.

Výběr vhodné látky

Aktuální kolekce látek tvoří širokou barevnou škálu především jednobarevných materiálů. Individuální vzhled vašeho domova můžete zvýraznit originálním potiskem rolet. V kolekci jsou nyní zařazeny i látky, které tlumí nežádoucí hluk okolí. Samostatnou skupinu tvoří tzv. screenové látky, které zamezí pronikání slunečních paprsků do interiéru bez ztráty kontaktu s venkovním prostředím. Současná kolekce zahrnuje i nehořlavé látky nebo látky s teflonem určené do vlhkého prostředí. Na vyžádání předložíme příslušné certifikáty.
 
Vhodným výběrem látky ovlivníme míru zastínění/zatemnění celého systému.
 
Výhodou je také snadná údržba látky. Drobných mechanických nečistot je možné se zbavit lehce navlhčeným hadříkem nebo vysavačem za použití nejnižšího stupně sání.

Možnost kombinace jednotlivých komponentů

Všechny interiérové rolety jsou u nás vyráběny přesně na míru, dle požadavků zákazníka. Můžete vybírat z široké škály konzol, boxů, řetízků nebo spodních lišt. Kompletní nabídku vám na požádání rádi předložíme. Některé prvky jsou především designové, jiné jsou podstatné pro správnou funkci výrobku. Důležitý je např. vhodný výběr spodní zátěžové lišty. Uložení lišty do tunýlku nabízí jednoduché, ničím nerušené zakončení látky ve spodní části okenní rolety. Pohledové lišty jsou ve většině případů těžší a vedle funkce designové zajišťují i dostatečné zatížení látky. Pohledové lišty jsou častěji využívány u vnitřních rolet velkých rozměrů. Spodní zátěžové lišty jsou vyrobeny z PVC profilu nebo hliníku. I tento prvek lze lakováním barevně přizpůsobit přání zákazníka.
 
Moderní látkové rolety je také možné doplnit bočními vodicími lanky. S přihlédnutím k velikosti rolet a způsobu ovládání nabízíme lanka o tloušťce 1mm nebo 4mm.

Montáž látkové rolety

Rolety lze uchytit pomocí konzol, montážního profilu a kazety. Všechny uvedené prvky nabízíme ve standardních barevných provedeních nebo lze využít možnosti jejich lakování do odstínů RAL.
 
Montážní profil instalaci rolety výrazně usnadní. Montáž umožňují speciální klipy, které lze libovolně posouvat. Tento způsob doporučujeme zejména v případě měkkého podkladu, nebo pokud jsou v místě instalace rozvody elektřiny nebo vody.

Po vytažení je celá roleta skryta ve velmi malém obalu, který je možné umístit nad okna, do špalet nebo přímo na okenní rám.
 
Instalace rolet není složitá. Pro záruku správného seřízení a bezchybného fungování rolety však doporučujeme využít služeb odborné montážní firmy, která má v této oblasti nezbytné zkušenosti. Na vyžádání vám rádi poskytneme kontakt na našeho obchodního partnera ve vašem regionu.

Vhodné kombinace rolet s ostatními prvky

V interiéru jsou látkové rolety do plastových oken často kombinovány se závěsy. Ojedinělé nejsou ani kombinace dvou látkových rolet za sebou, kdy jedna z rolet plní funkci stínící a druhá funkci temnící.

Ceník látkových rolet

Látkové rolety jsou cenově dostupné pro každého. Cena výrobku je vždy kalkulována individuálně, dle výběru systému, přesného provedení a použitých komponentů. Cenu vám na vyžádání rádi sdělíme. Pro představu si můžete prohlédnout také vzorové kalkulace s cenami.

Tipy, zajímavosti, doporučení…

Chcete rolety s dokonalým designem? Zvolte naše konzoly z designové řady moderních rolet Infinity. Látkové rolety jsou nejčastěji využívány především pro svoji funkčnost a jednoduchost. Díky designové řadě Infinity však může i látková roleta upoutat pozornost hostů a být výrazným prvkem celého interiéru.

Technická specifikace

Maximální šířka: až 5000 mm (dle použitého průměru toče)
Maximální výška: až 6000 mm (dle použitého průměru toče, látky a způsobu ovládání)
 
Díky dlouholetému vývoji a našim zkušenostem v oblasti stínicí techniky jsme schopni nabídnout vám řešení šité přímo na míru. V případě dotazů nás, prosím, kontaktujte.

Infinity: 3 důvody, proč chtít vyšší designovou třídu mezi roletami
Infinity: 3 důvody, proč chtít vyšší designovou třídu mezi roletami

Mohli bychom jednoduše napsat, že je originální, upoutá pozornost, sladíte ji se zbytkem interiéru a budete se na ni rádi dívat. To by však bylo příliš stručné na produkt, o kterém se toho dá říci mnohem víc. 

Číst celé >
Látkové rolety: Vzorové kalkulace a ceny
Látkové rolety: Vzorové kalkulace a ceny

Protože webové stránky společnosti Bematech nenabízí ceník produktů k nahlédnutí, nedozvíte se  žádnou konkrétní informaci o cenách stínicí techniky. Na produktové stránce je pouze uvedeno, že se cena odvíjí od ovládacího systému, použitých komponentů a přesného provedení rolet. Ale co to znamená v praxi a z...

Číst celé >
Máte zájem o naše produkty? Neváhejte se nám ozvat, zpracujeme Vám nabídku zdarma
Nabídka zdarma