Ovládání rolet

Látky na rolety se liší nejen barvami a strukturou, ale také vlastnostmi vyplývajícími z účelu, pro který byla látka vyrobena, a materiálu.

Ovládání rolet se liší podle jejich typu a požadovaného komfortu uživatele. Zjednodušeně řečeno se vnitřní rolety ovládají manuálně nebo motoricky, přičemž každá varianta má svá specifika. Uživatel rolet by se měl vždy poradit se svým dodavatelem a zvážit pro a proti dlouhodobého používání s ohledem na konkrétní řešení.

Co je sdružení rolet?

Pokud se rozhodnete pro instalaci několika rolet vedle sebe, ať už kvůli nadstandardní šířce okna nebo z jiného důvodu, jistě vám přijde vhod tzv. sdružení rolet. Díky sdružovacímu systému totiž můžete použít jeden ovládací prvek až pro tři interiérové rolety současně. Rolety jsou navzájem propojeny sdružovacím mechanismem. K vytahování a stahování všech sdružených rolet dochází současně. Jaké jsou výhody sdružování?
 
  • použití pouze jednoho motoru pro více rolet
  • minimalizace mezer mezi látkami
  • jednoduché ovládání rolet
Nově nabízíme i sdružení rolet pod úhly 0-45°a 0-90°.

Rolety na dálkové ovládání - kdy a proč?

U elektrických rolet, resp. motorizovaných rolet, ocení jejich uživatelé zejména vyšší komfort a jednoduchost používání. Motorizace je vhodnou volbou předevšímzejména u rolet velkých rozměrů. Rolety s vhodnou motorizací mohou být implementovány implementovat do inteligentního systému řízení domu. V případě zájmu o automatizaci otvírání a zavírání rolet je zde možnost doplnění o sluneční čidlo, které při nastavené intenzitě světla vydá impuls ke stažení nebo vytažení rolety.

Ovládání rolet obecně

Rolety se ovládají řetízkem, pružinou, klikou anebo motoricky. Interiérové vnitřní rolety ovládané řetízkem se někdy nazývají také jako řetízkové okenní rolety. 

Ovládání Twintexu - rolet den a noc

Moderní blackoutové rolety se ovládají manuálně nebo motoricky. Pro vyšší komfort a snížení hluku na minimum je vhodný extra tichý motor na dálkové ovládání. 

Ovládání římských rolet

Římské rolety se ovládají manuálně nebo motoricky. Manuální řetízkové ovládání bez problémů zvedne a spustí i rolety větší roměrů.

Ovládání rolet do střešních oken

Rolety do střešních oken se ovládají jednoduše – tahem za pomoci pružinového mechanismu. Pokud je roleta umístěna příliš vysoko, aby se dala stáhnout rukou, můžete použít teleskopickou tyč, kterou poté opět pohodlně složíte.

Ovládání kazetového systému

Pokud zvažujete pořízení kazetového systému, pak je nejvhodnějším ovládáním motor, především z důvodu většího tření při pohybu roletové látky ve vodících lištách. Kazetové systémy poskytují až 99% zatemnění místnosti.
Máte zájem o naše produkty? Neváhejte se nám ozvat, zpracujeme Vám nabídku zdarma
Nabídka zdarma