Vybíráme látkové rolety

Látkové rolety patří k nejstarším typům stínění, které však s léty neztrácí na popularitě. V čem tkví jejich přednosti a na co si dát při výběru pozor?


Interiérové látkové rolety do oken a jejich specifika

Látkové rolety představují funkční prvek domácnosti, který brání pohledům zvědavých kolemjdoucích a poskytuje kvalitní odstínění místnosti. Poslouží ale také jako tepelná a hluková izolace. Díky množství barevných a povrchových úprav je navíc snadno proměníte ve vkusný doplněk interiéru. 

Z čeho se taková látková roleta na okno vlastně vyrábí? Mezi nejpoužívanější materiály patří odolná polyesterová či PVC vlákna s různými povrchovými úpravami. Hit posledních let představuje screenová látka, používaná zejména u venkovních rolet, která efektivně odráží sluneční paprsky, ale zároveň umožňuje průhled ven. Oblíbená jsou také antistatická skelná vlákna s unikátními optickými vlastnostmi. Seženete však rovněž blackout rolety, nepropouštějící světlo, nebo rolety s nehořlavou či voděodolnou úpravou.


Látkové rolety vs. další typy stínění

Nejzřetelnějším rozdílem mezi roletami, žaluziemi a závěsy je samozřejmě odlišná konstrukce stínicích prvků. Zatímco klasické žaluzie se nejčastěji skládají z pruhů neprůhledného materiálu (dřeva či kovu), jejichž natáčením lze regulovat množství světla v místnosti, látkové okenní rolety a závěsy zpravidla tvoří pásy průsvitné tkaniny, u nichž lze průnik světla upravovat jen omezeně.  Kromě odlišné průhlednosti a průsvitnosti se použité materiály liší i v dalších ohledech, ať už jde o odolnost vůči vnějším vlivům či izolační vlastnosti. Asi nepřekvapí, že lněné závěsy nebudou ideální volbou do exteriéru a že dřevěné žaluzie ve vlhku podlehnou plísni.
interiérové rolety Twintex v kuchyni

Typy látkových rolet

Látkové rolety do interiérů – Nejběžnější varianta rolet, která poskytuje kvalitní stínění místnosti a pomáhá také tlumit okolní hluk. Jsou dostupné v řadě designových provedení, jež pomáhají doladit celkovou atmosféru místnosti.

Zatemňovací rolety – Milovníci absolutní tmy si zamilují rolety vyrobené ze speciální látky, která nepropustí ani jediný paprsek světla. Díky tomu máte zaručen nerušený spánek i kvalitní hlukovou izolaci pokoje – proto je tento typ rolety vhodný zejména do ložnic. Stejné výhody pak nabízí také zatemňovací látka na závěsy.

interiérové rolety Twintex v kuchyni

Rolety den a noc – Představují působivou kombinaci žaluzií a klasických rolet. Povrch rolety tvoří pruhy průhledné a neprůsvitné látky, které umožňují regulovat množství světla dopadajícího do místnosti. Tento typ žaluzií oceníte například v kuchyni či dětském pokoji.

interiérové rolety Twintex v kuchyniŘímské rolety – Elegantní a vzdušné látkové rolety, jež se při vytahování typickým způsobem skládají. Vyniknou nejen jako účinný stínící prvek, ale také jako efektní dekorace interiéru, která se bude skvěle vyjímat ve vašem obývacím pokoji či jídelně.

Údržba látkových rolet

Vysněné rolety už zdobí váš domov a chcete, aby tomu tak bylo co nejdéle? Stačí jim párkrát do roka věnovat několik minut vašeho času. Údržba látkových rolet je totiž velice snadná – postačí je přetřít suchým hadříkem či vysát vysavačem na nízký výkon. Na odolnější nečistoty se vyplatí hadřík namočit, popřípadě použít kapku jemného čisticího prostředku. Pozor! Většina rolet se nehodí k praní a žehlení, mohli byste materiál poškodit.
 
Hledáte kvalitní látkové žaluzie se zárukou? Vyberte si z naší nabídky!

Nevíte, který typ zvolit?
Kontaktujte nás pro bezplatnou konzultaci!