Horizontální dřevěné žaluzie

Přírodní, luxusní, unikátní - to jsou dřevěné žaluzie BEMATECH. Výrazný dekorativní prvek vhodný do soukromých i komerčních prostor zajistí pocit tepelné pohody i ve vašem interiéru.

200letá tradice

200letá tradice

První dřevěné žaluzie byly vyrobeny před více než 200 lety. Z hlediska historie se jedná o nejstarší stínící prvek.
Nízká tepelná vodivost

Nízká tepelná vodivost

Používané dřevo Abachi má velmi malou tepelnou vodivost a je velmi vhodné k výrobě dřevěných žaluzií.
Tradiční přírodní materiály

Tradiční přírodní materiály

Dřevo je tradiční přírodní materiál a jako takový se těší velké oblibě v interiérech.
Výrazný dekorační prvek

Výrazný dekorační prvek

Použití dřeva v interiéru je vždy skvělou volbou. Dá se kombinovat s kovem, sklem a s různými typy tkanin.

Přírodní, luxusní, unikátní - to jsou dřevěné žaluzie


V interiéru představují horizontální dřevěné žaluzie výrazný dekorativní prvek. Lamely z kolekcí BE ONE, BE WOOD a BE NOBLE jsou vyráběny z africké vrby Abachi. Díky velmi nízké tepelné vodivosti a dalším fyzikálním vlastnostem mohou být dřevěné žaluzie významnou součástí tepelné ochrany místnosti a příznivě působit na pocit takzvané tepelné pohody. Standardně je vyrábíme do šířky 420 cm a výšky 350 cm.

Dřevěné žaluzie jsou vhodné do soukromých i komerčních prostor. Je třeba mít na paměti fakt, že se jedná o přírodní materiál, který reaguje na vnější vlivy - vlhkost, zvýšenou teplotu prostředí nebo působení slunečního záření.

Vyrábět stínicí techniku z přírodních materiálů znamená vrátit se k samým kořenům tohoto výrobního odvětví. První dřevěné žaluzie s pevnými lamelami, jež nebylo možné naklápět, se na jihu Evropy objevily již v 16. století. Jejich nástupci s polohovatelnými lamelami byly na starém kontinentu patentovány v roce 1812. I dnes, po více než dvou stech letech, kdy je na trhu velmi široká nabídka materiálů včetně těch syntetických, jsou dřevěné žaluzie stále žádané.

Dřevěné žaluzie

Kolekce dřevěných lamel

BE BAMBOO
BE BAMBOO
BE ONE
BE ONE
BE NOBLE
BE NOBLE
BE WOOD
BE WOOD

BE ONE

Luxusní exotické dřevo Abachi lakované do běžných barev RAL či NCS dle vašehovýběru, to je BE ONE. Lamely ze dřeva Abachi vynikají svou lehkostí, což značnou mírou snižuje následné deformace lamel vlivem tepla. Lamely jsou v šířkách 35, 50 a 70 mm. Jejich tloušťka je 3 mm, tudíž je paket o něco větší ve srovnání s lamelami z bambusu nebo lipového dřeva. BE ONE vyrábíme až do šířky 4,2 m a výšky 3,5 m.
 

BE WOOD


BE WOOD jsou lamely z exotického dřeva Abachi probarvené jedním ze 125 unikátních mořidel připravovaných podle vlastní receptury a reflektujících trendy posledních let. Kombinace luxusních lamel s přirozenou dřevěnou kresbou a tradiční ruční práce zajistí vždy prvotřídní kvalitu. Lamely jsou dostupné v 35, 50 a 70 mm šířce. Prostřihy a hrany jsou probarvené. Žaluzie BE WOOD jsou k dispozici v rozměrech až 4,2 x 3,5 m.
 

BE NOBLE

BE NOBLE žaluzie vyrábíme z lamel Abachi, které kartáčujeme a moříme barvami vlastních receptur, abychom je přivedli k dokonalosti. Kartáčováním dosáhneme zvýraznění přirozené struktury dřeva. Následným mořením pak docílíme jednoho ze 125 odstínů z naší kolekce. Lamely jsou k dispozici v šířkách 35, 50 nebo 70 mm. Hrany a prostřihy jsou probarvené.
 

BE BAMBOO


BE BAMBOO představuje kolekci 5 lamel vyrobených z lisovaných bambusových stébel v moderním barevném zpracování nebo v provedení imitujícím dřevo s jasně viditelnou povrchovou strukturou. Lamely jsou 50 mm široké, vynikají svou lehkostí a tloušťkou pouhé 2 mm. Skvěle se tak uplatní i v místech s omezeným prostorem pro montáž. Dostupné jsou v maximálním rozměru 2,4 x 3,5 m. Hrany lamel jsou zatřené, prostřihy nikoliv. 

 

OVLÁDÁNÍ DŘEVĚNÝCH ŽALUZIÍ

Dřevěné žaluzie je možné ovládat manuálně nebo motoricky. Pro žaluzie větších rozměrů doporučujeme motorické ovládání.
 

TECHNICKÁ SPECIFIKACE

Max. šířka: až 4200 mm
Max. výška: až 3500 mm
 

KOLEKCE LAMEL

Vyberte si z naší unikátní kolekce lamel, ve které najdete naše vlastní receptury moření a lakování a současně různé povrchové úpravy. Zvolit si můžete i lakování do vlastní RAL nebo NCS barvy.

Zaujaly Vás naše produkty? Napište nám!

Díky Vaší nezávazné poptávce můžeme navrhout řešení přesně pro Váš byt, dům nebo kancelář. Zvolíme  nejvhodnějšího partnera pro zaměření a následnou instalaci ve Vašem regionu.
Mám zájem o nabídku zdarma