Dřevěné žaluzie

Dřevěné žaluzie

Vyrábět stínicí techniku z přírodních materiálů znamená vrátit se k samým kořenům tohoto odvětví.

200letá tradice

200letá tradice

První dřevěné žaluzie byly vyrobeny před více než 200 lety. Z hlediska historie se jedná o nejstarší stínící prvek.
Nízká tepelná vodivost

Nízká tepelná vodivost

Používané dřevo Abachi má velmi malou tepelnou vodivost a je velmi vhodné k výrobě dřevěných žaluzií.
Tradiční přírodní materiály

Tradiční přírodní materiály

Dřevo je tradiční přírodní materiál a jako takový se těší velké oblibě v interiérech.
Výrazný dekorační prvek

Výrazný dekorační prvek

Použití dřeva v interiéru je vždy skvělou volbou. Dá se kombinovat s kovem, sklem a s různými typy tkanin.

Přírodní, luxusní, unikátní - to jsou dřevěné žaluzie

Dřevěné žaluzie jsou vhodné do soukromých i komerčních prostor. Je třeba mít na paměti fakt, že se jedná o přírodní materiál, který reaguje na vnější vlivy - vlhkost, zvýšenou teplotu prostředí nebo působení slunečního záření.

V interiéru představují horizontální dřevěné žaluzie výrazný dekorativní prvek. Lamely z kolekcí BE ONE, BE WOOD a BE NOBLE jsou vyráběny z africké vrby Abachi.

Díky velmi nízké tepelné vodivosti a dalším fyzikálním vlastnostem mohou být dřevěné žaluzie významnou součástí tepelné ochrany místnosti a příznivě působit na pocit takzvané tepelné pohody.

Ovládání dřevěných žaluzií

Dřevěné žaluzie je možné ovládat manuálně nebo motoricky. Pro žaluzie větších rozměrů doporučujeme motorické ovládání.

Technická specifikace – horizontální dřevěné žaluzie

Max. šířka: až 4200 mm
Max. výška: až 3500 mm

Kolekce lamel

Vyberte si z naší unikátní kolekce lamel, ve které najdete naše vlastní receptury moření a lakování a současně různé povrchové úpravy. Zvolit si můžete i lakování do vlastní RAL nebo NCS barvy.

Be-One

Luxusní exotické dřevo Abachi lakované do libovolné RAL či NCS barvy dle Vašeho výběru, to je Be-One. Lamely získáváme ze zdrojů s FSC certifikátem, který zaručuje ekologickou těžbu a zpracování. Lamely ze dřeva Abachi vynikají kromě své lehkosti také malou sukovitostí, což značnou mírou snižuje následné deformace lamel vlivem tepla. 

Lamely jsou k dostání v šířkách 35, 50 a 70 mm. Jejich tloušťka je 3 mm, tudíž je paket o něco větší ve srovnání s lamelami z bambusu nebo lipového dřeva. Be-One je k dostání až do šířky 4,2 m a výšky 3,5 m.

Be-wood

Be-Wood jsou hladké lamely z exotického dřeva Abachi probarvené jedním ze 125 unikátních mořidel reflektujících trendy posledních let. Žaluzie vyrábíme ze dřeva pocházejícího z udržitelných zdrojů certifikovaných FSC. Kombinace luxusních lamel s přirozenou dřevěnou kresbou, špičkového mořidla míchaného podle vlastní receptury a tradiční ruční práce zajistí vždy prvotřídní kvalitu.

Lamely jsou dostupné v 35, 50 a 70 mm šířce a jsou 3 mm tlusté. Prostřihy a hrany jsou probarvené. Žaluzie Be-Wood jsou k dispozici v rozměrech až 4,2 x 3,5 m.

Be-Noble

Be-Noble žaluzie vyrábíme z lamel Abachi, které kartáčujeme a moříme barvami vlastních receptur, abychom je
přivedli k dokonalosti. Jsme hrdí, že pracujeme pouze s materiálem nesoucím certifikaci FSC, zajišťujícím ekologickou těžbu a zpracování dřeva. Kartáčováním dosáhneme zvýraznění přirozené struktury dřeva, následným mořením pak docílíme obarvení do jednoho ze 125 odstínů z naší kolekce.

Lamely jsou k dispozici v šířkách 35, 50 nebo 70 mm a jejich tloušťka je 3 mm. Hrany a prostřihy jsou probarvené. Celková plocha žaluzie může být max. 4,2 m x 3,5 m.

Be-Chip

Žaluzie řady Be-Ch!p jsou poskládané z lamel z lipového dřeva, které je k dostání ve 4 barevných variantách - WHITE, OFF-WHITE, EBONY, BLACK.

Lamely jsou 50 mm široké a 2,7 mm tlusté, díky čemuž mají ve srovnání s lamelami Abachi menší paket. Žaluzii můžete vyladit širokou škálou šňůrových nebo páskových žebříčků k dosažení ucelení nebo kontrastu. Maximální rozměry produktu jsou 2,6 x 3,5 m. Ovládání je možné šňůrové, řetízkem nebo motorické. Hrany lamel jsou zatřené, prostřihy nikoliv.

Be-Color

Pokud Vás oslovily žaluzie řady Be-Ch!p, ale nemůžete si vybrat ze 4 základních barevných variant, nezoufejte! Řada Be-Color je tou správnou volbou. Lamely z lipového dřeva lakujeme v naší vlastní automatické lakovací lince do všech barevných odstínů, které nabízí vzorníky RAL a NCS. Součástí úpravy dřeva je zalakování
hran a prostřihů lamel.

Nikdy tak nebylo jednodušší sladit žaluzii s jednou z dominantních barev Vašeho interiéru. Standardní rozměr je 2,6 x 3,5 m.
 

Be-Bamboo

Be-Bamboo představuje kolekci 13 lamel vyrobených z lisovaných bambusových stébel v moderních barevných
zpracováních nebo imitující dřevo s jasně viditelnou povrchovou strukturou. Bambus je nejrychleji rostoucí rostlinou na světě a výroba z něj má jen minimální dopady na životní prostředí.
 
Lamely jsou 50 mm široké, vynikají svojí lehkostí a tloušťkou pouhé 2 mm. Skvěle se tak uplatní i v místech s omezeným prostorem pro montáž. Dostupné jsou v maximálním rozměru 2,4 x 3,5 m. Hrany lamel jsou zatřené, prostřihy nikoliv.

Katalogové listy

Prohlédněte si všechny varianty v našich katalogových listech

Zaujaly Vás naše produkty? Napište nám!

Díky Vaší nezávazné poptávce můžeme navrhout řešení přesně pro Váš byt, dům nebo kancelář. Zvolíme  nejvhodnějšího partnera pro zaměření a následnou instalaci ve Vašem regionu.
Mám zájem o nabídku zdarma
[Error loading the WebPart 'Schema_orgOrganizationData' of type 'PuxContentSchemaOrgOrganizationData']