Závěsy

Luxusní závěsy pro dokonalý vzhled vašeho okna

Tradice, funkčnost, elegance – termíny typické pro jeden z nejstarších prvků stínicí techniky. Závěsy jsou stále nejčastěji využívaným stínicím prvkem. Staly se nedílnou součástí komerčních prostorů i našich domovů. Důvodů pro jejich použití v interiéru může být hned několik – zastínění, dekorace, tlumení hluku, rozdělení prostoru nebo částečná tepelná izolace.

  • Tradice
  • Funkčnost
  • Elegance

Katalog lamel a látek
Lamely a látky

Spustit fotogalerii

Ovládání závěsů

Naše nabídka zahrnuje kolejnice pro manuální ovládání, a to tahem za závěs nebo šňůrou, i pro ovládání motorické.

Základní terminologie

V praxi se často setkáváme s dvěma pojmy – záclony a závěsy do oken. I když pro laickou veřejnost oba termíny označují totéž, v odborné terminologii každý z těchto výrazů popisuje odlišný produkt.
 
Záclona je textilie, uchycená na nosnou konstrukci a její hlavní funkcí je zamezení nežádoucích pohledů z venku do místnosti. Zpravidla je průhledná nebo poloprůhledná.
 
Hlavní funkcí závěsu, je na rozdíl od záclony, zamezení pronikání světla z nebo do budovy. V poslední době se však spíše obecně hovoří o dekoračních závěsech na okna, které se vyrábí z látek v různých hustotách tkaní.

Rozsáhlá kolekce látek

Kolekce látek Bematech, doplněná o kolekci Inside a Casamia Colori, je nejrozsáhlejší kolekcí na českém a slovenském trhu. Pomocí konfigurátoru je možné zvolit si vzor i barevnou kombinaci, kterou do nejmenších detailů přizpůsobíte vašemu interiéru. Zatímco závěsy do ložnice podpoří klid a pohodu před spaním, závěsy do pokojíčku mohou fungovat jako hravý interiérový prvek pro děti. Dle vašeho požadavku na stupeň zastínění můžete vybírat z pestré škály materiálů, od látek transparentních až po látky neprůhledné, ze kterých se šijí zatemňovací závěsy. Nabízíme látky s vysokou barevnou a tvarovou stálostí. Přečtete si více o zatemňovacích závěsech.

Závěsy z vlastní látky

Pokud při dekoraci interiéru pracujete s jedním materiálem a zvažujete možné varianty jeho použití, rádi vám poradíme. Zákazníkům nabízíme i šití závěsů z vlastní látky. Vhodnost látky doporučujeme vždy předem posoudit. Díky takovému řešení budou hotové závěsy na oknech vypadat vždy skvěle.

Moderní technologie zpracování závěsů

Při výrobním postupu využíváme nejmodernější technologie, které, mimo jiné, umožňují řezání látky laserem ve svislé poloze. Švy jsou šity neviditelnými stehy, což podtrhuje dokonalé zpracování celého výrobku. V současné době máme technologicky nejvyspělejší výrobu v ČR.

Způsoby provedení

Výběr je možný z  devíti typů skladů. Široká nabídka provedení umožňuje zpracování závěsu přesně dle vašich představ a požadavků. U závěsů je často využívána možnost jejich podšívání.

Závěsové profily

Závěsy jsou přichyceny k profilu pomocí jezdců. Při výběru profilu je nutné vycházet z požadovaného způsobu ovládání, celkového rozměru závěsu a gramáže látky. Naše nabídka zahrnuje kolejnice pro manuální ovládání, a to tahem za závěs nebo šňůrou, i pro ovládání motorické. Velkou výhodou závěsových profilů je možnost přesného přizpůsobení i nestandardním tvarům okna.

Vhodné kombinace s ostatními prvky

Moderní závěsy jsou v interiéru často doplněny římskými nebo látkovými roletami. Správnou kombinací s dalšími produkty a výběrem vhodných materiálů docílíte požadované funkčnosti a útulnosti.

Ceník závěsů

Cena výrobku je vždy kalkulována individuálně, dle výběru systému, přesného provedení a použitých komponentů. Cenu vám na vyžádání rádi sdělíme.

Tipy, zajímavosti, doporučení…

Závěsy mohou fungovat také jako tradiční prvek v netradičním provedení. Zvláštní variantou jsou oboustranné závěsy, kterými lze elegantně rozdělit obytné i komerční prostory.

Technická specifikace

Max. šířka: až 7000mm
Max. výška: až 2600mm (dle zvoleného typu materiálu)
  
Díky dlouholetému vývoji a našim zkušenostem v oblasti stínicí techniky jsme schopni nabídnout vám řešení šité přímo na míru. V případě dotazů nás, prosím, kontaktujte.

Zatemňovací závěsy aneb jak docílíte úplné tmy?
Zatemňovací závěsy aneb jak docílíte úplné tmy?

Pokud chcete mít z ničeho nic před očima tmu, stačilo by je jednoduše zavřít. Jenže to samé už neplatí v případě, když chcete spát nebo odpočívat. Díky proměnám ročních a denních dob se stává, že světlo člověka předčasně probudí nebo mu naopak nedovolí usnout.

Číst celé >
Nepleťte si průhledné závěsy se záclonami
Nepleťte si průhledné závěsy se záclonami

Závěsy vždy platily za funkční stínicí prvek, který zdobil okna společně se záclonami. Každý z obou typů látkového stínění plní svou přesně danou funkci. Záclony během dne interiér brání před zvídavými pohledy zvenčí, závěsy vás ochrání před slunečními paprsky a v noci před rušivým světlem z ulice....

Číst celé >
Dekorační látky na závěsy
Dekorační látky na závěsy

K šití závěsů v Bematechu využíváme vlastní kolekce látek na závěs, které naši designéři průběžně obměňují a aktualizují. Rozdělili jsme je do 8 přehledných katalogů, v nichž látky třídíme podle barevnosti a hustoty tkaní. Nabídku jsme rozšířili i o kolekce belgických látek Inside a Casamia Colori....

Číst celé >
Inspirace na závěsy
Inspirace na závěsy
Inspirace na závěsy - 12 inspirativních fotografií na luxusní závěsy z realizovaných zakázek. Podívejte se, jak mohou vypadat závěsy do obýváku, ložnice, kuchyně nebo koupelny.
Číst celé >
Máte zájem o naše produkty? Neváhejte se nám ozvat, zpracujeme Vám nabídku zdarma
Nabídka zdarma