Nepleťte si průhledné závěsy se záclonami

Závěsy vždy platily za funkční stínicí prvek, který zdobil okna společně se záclonami. Každý z obou typů látkového stínění plní svou přesně danou funkci. Záclony během dne interiér brání před zvídavými pohledy zvenčí, závěsy vás ochrání před slunečními paprsky a v noci před rušivým světlem z ulice. Platí to i v době, kdy se hojněji šijí závěsy z průhledných a průsvitných látek.

Závěs v roli doplňku

S rozvojem technologií a rozmachem moderní stínicí techniky získaly luxusní závěsy velkou konkurenci v roletách a žaluziích. Přesto si v našich domovech stále drží pevnou pozici. Bytový textil patří k interiérovým doplňkům, které dělají naše obydlí útulnější. Se závěsy se proto čím dál více setkáváme jako s dekorací. Někdy ani jejich rozměr a způsob instalace neumožňují jejich zatažení, protože to zkrátka není žádoucí. Díky tomu zákazníci častěji využívají průhledné látky. Závěsy tak dekorují okraje oken, dveří či balkonů.

Kolekce látek Bematech

Jako výrobci interiérového stínění se můžeme pochlubit nejširší nabídkou látek na českém a slovenském trhu. Mezi katalogy najdete vzorník Smooth, který jsme zaměřili pouze na průhledné a průsvitné látky. Najdete v něm závěsovinu v bílých, šedých, béžových a černých odstínech. V případě zájmu vám průhledné závěsy ušijeme z vaší vlastní látky.

Průhledné lamelové závěsy jako zajímavá alternativa

Speciálním typem závěsů je kombinace žaluzií a záclon, kterou v naší nabídce najdete pod názvem Harmony. Jde o vertikální plastové lamely, ke kterým je v horní části přichycena průsvitná nebo průhledná textilie. Jeden z nejnovějších stínicích prvků se vyznačuje jednoduchou, rychlou montáží a nenáročnou údržbou. Záclonu stačí sejmout a vypráním jí zbavit nečistot a usazeného prachu.  

Máte zájem o naše produkty? Neváhejte se nám ozvat, zpracujeme Vám nabídku zdarma
Nabídka zdarma