Vorhänge

Tradition, Funktionalität, Eleganz – typische Begriffe für eines der ältesten Sonnenschutzelemente in der Geschichte. Vorhänge als Sonnenschutz werden immer beliebter. Sie sind ein untrennbarer Bestandteil sowohl in Bürogebäuden als auch in unseren Eigenheimen geworden. Für deren Einsatz im Innenraum gibt es gleich mehrere Gründe – als Sonnenschutz, Gestaltungselement, Lärmdämmung, Raumaufteilung und teilweise als Wärmeisolierung.

Proč zvolit závěsy a záclony?

Důvodů pro použití záclon a závěsů v interiéru může být hned několik – zastínění, dekorace, tlumení hluku, rozdělení prostoru nebo částečná tepelná izolace.

Látky na závěsy a záclony se formátují ve vertikálním stavu a šijí se na jednoúčelových poloautomatických strojích vybavených nejmodernější technologií. Výsledkem je dokonalé strojové zpracování.

Vyrábíme několik druhů profilů, na kterých jsou zavěšeny závěsy a záclony.
KS, DS jsou profily ovládané ručně, tahem za látku závěsu. CKS je profil ovládaný šňůrou. FMS je motorický profil s funkcí TOUCH CONTROL (tahem za látku závěsu se zapne motorické ovládání). Profil FMS je vhodný pro zaomítací ve variantu, FMS PLUS pro instalaci do stropu.

Jakou zvolit výšku závěsu?

Námi doporučené výšky závěsů a záclon jsou 15 mm nad podlahu MINUS 15, o 10 mm více než je výška od podlahy ke stropu - PLUS 10 a o 30 mm více než je výška od podlahy ke stropu - PLUS 30.
 

Jaké jsoiu možnosti řasení?

Podle typu řasení (množství použité látky na 1bm závěsu) je rozdělujeme na D1 (na 1 bm metr závěsu je použito 1,8 bm látky) a D2 (na 1 bm metr závěsu je použito 2,4 bm látky). Velmi oblíbený je tzv. zvlněný sklad ve variantě řasení W60 (na 1 bm metr závěsu je použito 2,5 bm látky).
 

Exkluzivní varianta je typ D2LI20XC - závěs s dvojitým skladem, podšívkou, která je o 20 mm delší než vlastní dekorační látka závěsu. Spodní část podšívky může být odnímatelná pro snadnou údržbu závěsu.

Kolekce látek

Vyberte si z naší kolekce látek, která zahrnuje kompletní škálu odstínů a struktur a současně je decentní a nadčasová.